Zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej pomiędzy Młynarską i Płocką

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zmienili organizację ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią południową.

Drogowcy zakończyli prace na południowej nitce ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Płocką i Młynarską, gdzie pojawiała się już nowa nawierzchnia. Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku Bemowa, została zamknięta dla ruchu. Na jezdni południowej jest wytyczony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejeżdżają na nią na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, a na właściwą jezdnię wracają na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Połączenie z ul. Górczewską odzyskały ulice: Działdowska, H. Wawelberga i S. Staszica, straciły je natomiast ulice Szlenkierów i E. Tyszkiewicza.

Nie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej (jadąc od strony Bemowa) w ul. Młynarską. Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką obowiązuje także jadących od strony centrum. Zalecane objazdy prowadzą ul. Żytnią lub Wolską.

Po północnej stronie ulicy został wprowadzony zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Dostępne są natomiast droga dla rowerów (do ul. Szlenkierów) i chodnik.

Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem. Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się  z trasą wzdłuż ul. Leszno.

Autobusy linii 171 i 190 kursują południową jezdnią ul. Górczewskiej, a linii nocnej N42, w kierunku Os. Górczewska, nadal jeżdżą objazdem ulicami Wolską i Płocką.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
2020-05-31