Budowa obwodnicy w rejonie ul. Patriotów

Trwa budowa węzła Południowej Obwodnicy Warszawy z ul. Patriotów. Wykonawca tych prac oddał do użytku wiadukt wybudowany na ul. Zabawnej. 

W rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami i torami kolejowymi wybudowana została tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa. Wschodnia jezdnia ul. Patriotów jest wyłączona z ruchu od ul. Dusznickiej do Arniki. Wykonawca obwodnicy wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie: oddany do użytku został nowo wybudowany wiadukt w ciągu ul. Zabawnej, co umożliwiło zamknięcie tymczasowej jezdni z płyt betonowych i skierowanie objazdu na ulice: Gruntowa – Zabawna – Drozdowa. 

Na wysokości placu budowy wyłączony z ruchu jest także fragment zachodniej jezdni ul. Patriotów. Kierowcy omijają plac budowy, jeżdżąc wybudowanymi już jezdniami zjazdów z budowanej trasy.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl

Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2020-06-03
Koniec: 
2020-10-12