Prace na praskim wybrzeżu

Budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu i przebudowa ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie wkroczyła w kolejny etap. Wykonawca tych prac wprowadził ruch jednokierunkowy. 
 
Warszawa buduje ponad dwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. S. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana.
 
Na potrzeby budowy kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim wykonawca prac wyłączył z ruchu fragment wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku między skwerem przed pomnikiem Kościuszkowców a ul. S. Okrzei. Ruch odbywa się jezdnią zachodnią, gdzie kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku zoo przejeżdżają na jezdnia zachodnią na wysokości komisariatu rzecznego Policji, a na właściwą jezdnię wracają przed skrzyżowaniem z ul. S. Okrzei.
 
Na odcinku pomiędzy ulicami S. Okrzei i ks. I. Kłopotowskiego są dwa kierunki ruchu, ale dalej w kierunku północnym już tylko jeden – ruch odbywa się tylko w stronę zoo (i dalej Białołęki). Objazd w przeciwnym kierunku został poprowadzony ul. Jagiellońską do ul. ks. I. Kłopotowskiego. Zalecane są również objazdy Wisłostradą lub ulicami 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Sokola. Utrzymany jest skręt z Wybrzeża Helskiego w Ratuszową, ale z ul. Ratuszowej można skręcić tylko w prawo. Na ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) są dwa kierunki ruchu, ale jadący od ul. Jagiellońskiej muszą zawrócić przy parkingu przy zoo.
 
Zamknięty został wlot ul. Ratuszowej od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy jadący ul. Wybrzeże Szczecińskie nie mają możliwości skrętu w prawo w ul. Ratuszową. Ruch dla wyjeżdżających z ul. Ratuszowej odbywa się bez zmian – mogą oni jedynie skręcić w prawo. 
 
Zmiany dotyczą także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych w stronę zoo jest możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy. Natomiast rowerzyści jadący drogą po zachodniej stronie ulicy na wysokości ul. Okrzei muszą zjechać na ścieżkę rekreacyjną nad Wisłą. 
Komunikacja: 

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Początek: 
2020-06-08
Koniec: 
2021-11-30