Wakacyjne prace torowe na ul. Grójeckiej

Okres wakacyjny, gdy z komunikacji miejskiej korzysta mniej pasażerów, tradycyjnie wykorzystywany jest na prace na torowiskach tramwajowych. Podobnie jest w tym roku. Tramwaje nie kursują ul. Grójecką i al. Krakowską. Są także zmiany w ruchu samochodów.

Drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przebudowują skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Zmiany w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo. Projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej, dodatkowego przejścia dla pieszych i przejazdów rowerowych, co ułatwi bezpieczne korzystanie z drogi wszystkim uczestnikom ruchu. 

W pierwszym etapie prac drogowcy zamknęli ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a W. Sierpińskiego oraz fragment ul. Harfowej za skrzyżowaniem z ul. Grójecką. Objazd zamkniętego odcinka ul. Racławickiej do ul. Grójeckiej poprowadzony został ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego. Dojazd do ul. Harfowej jest możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Plac przebudowy skrzyżowania objął także drogę dla rowerów po zachodniej stronie ul. Grójeckiej. Na chodniku na wysokości ul. Harfowej został wprowadzony ciąg pieszo-rowerowy.  

Zakres robót obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. Te prace wymagają wstrzymania ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej. Wykonawca prac wprowadzi także zmiany w ruchu. Najpierw wybuduje tymczasowy przejazd przez tory po północnej stronie skrzyżowania. W kolejnym tygodniu zamknie  obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości skrzyżowania i skieruje ruch na tymczasowy przejazd – kierowcy jadący ul. Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić. 

Wyłączenie ruchu tramwajów w ul. Grójeckiej wykorzystają także tramwajarze, którzy zaplanowali na wakacje remont przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami K. Dickensa i W. Korotyńskiego. W pierwszej kolejności, od 4 do 12 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. K. Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. K. Dickensa, za skrzyżowaniem zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. K. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. W. Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem powstanie tymczasowa zawrotka. 
Komunikacja: 
Na czas prac, od 29 czerwca do 24 lipca, wyłączone z ruchu jest torowisko tramwajowe na ciągu ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. S. Banacha do pętli P+R Al. Krakowska. Zmieniły się trasy tramwajów. Składy linii 7 i 25 kończą trasy na pl. G. Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone. 

Pasażerów wożą autobusy zastępczej linii Z-9, kursujące na trasie: pl. G. Narutowicza – Grójecka – al. Krakowska – P+R Al. Krakowska.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
Jeden kierunek na ul. Włodarzewskiej
Początek: 
2020-06-24
Koniec: 
2020-06-30