Przebudowa skrzyżowania ulic J. Rosoła i F. Płaskowickiej

Wykonawca obwodnicy wprowadził zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic J. Rosoła i F. Płaskowickiej.

Na potrzeby przebudowy skrzyżowania ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. J. Rosoła został przeniesiony na tymczasową jezdnię, na której jest po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Równocześnie zamknięty dla ruchu został fragment ul. F. Płaskowickiej pomiędzy ul. Cynamonową a J. Rosoła. Objazdy prowadzą ulicami: I. Gandhi – Cynamonowa; I. Gandhi do al. KEN lub ul. Dereniowej oraz al. KEN do ul. Belgradzkiej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Autobusy linii 195 (tylko w kierunku Metra Natolin) jadą ulicami Stryjeńskich i Belgradzką, a linii nocnej N37 kursują ul. J. Rosoła.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

2020-06-24