Węziej na ul. Górczewskiej przy centrum handlowym - budowa szybu demontażowego

Wykonawca budowy II linii metra wprowadził zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanego szybu demontażowego dla tracz TBM. Wróciła możliwość dojazdu do centrum handlowego.

Roboty przy budowie szybu startowego dla tarcz TBM są już mocno zaawansowane. Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra rozpoczął już także budowę szybu demontażowego, który znajduje się pod północną jezdnią ul. Górczewskiej w rejonie centrum handlowego. Przypomnijmy, że na Bemowie tarcze wystartują z komory za stacją Powstańców Śląskich i będą drążyły tunele podziemnej kolei aż do torów odstawczych, przed stacją Księcia Janusza. 

Z tego powodu zmieniła się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Wyłączona z ruchu została jej północna jezdnia między ul. Góralską a wschodnim wyjazdem z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną). Ruch w obydwu kierunkach został przełożony na jezdnię południową. Kierowcy jadący od strony ul. Księcia Janusza mogą dojechać do centrum handlowego. Na odcinku pomiędzy ul. Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego są dwa pasy ruchu. Jeden z nich służy do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto, w kierunku Bemowa, mogą pojechać tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle. 
Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2020-07-01
Koniec: 
2020-12-31