Remont ul. Saskiej

Rozpoczął się  remont ul. Saskiej pomiędzy al. J. Waszyngtona a ul. Zwycięzców. Ta ulica to jedna z ważniejszych arterii na Saskiej Kępie. Prace potrwają do końca wakacji.

Okolica jest gęsto zabudowana, znajdują się przy niej też liczne placówki edukacyjne oraz punkty użyteczności publicznej takie jak m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Saską kursuje też wiele popularnych linii autobusowych. Kilka lat temu ulica przeszła okres wzmożonego ruchu w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na czas jego odbudowy po pożarze. Konstrukcja ulicy nie była przygotowana do takiego obciążenia, co wpłynęło na jej szybszą niż zakładano degradację. Dlatego też zamiast weekendowej wymiany nawierzchni warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zaplanowali generalną modernizację.

Prace toczą się na odcinku od al. Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Ich zakres obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową oraz liczne prace brukarskie. Nowe będą wszystkie krawężniki, zjazdy bramowe, nawierzchnia miejsc parkingowych oraz chodniki (w tym przystanki autobusowe) po obu stronach ulicy. Zgodnie z obowiązującymi standardami projektowymi chodniki będą wykonane z estetycznych płyt betonowych. Zostanie też wykonany pas prowadzący oraz płyty ostrzegawcze przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących.

Prace zostały podzielone na dwa etapy, tak aby utrzymać dojazd do ulic Adampolskiej i Dąbrówki. W pierwszym etapie wyłączone z ruchu są odcinki od al. J. Waszyngtona do Adampolskiej i od Angorskiej do Zwycięzców. W tym czasie z ul. Adampolskiej  można wyjechać w lewo na ul. Saską i dojechać do skrzyżowania z ulicami Dąbrówki i Angorską (na tej ostatniej na odcinku od Saskiej do Niekłańskiej są teraz dwa kierunki ruchu). W drugim etapie zamknięty będzie odcinek od ul. Adampolskiej do Zwycięzców: wyjazd z ul. Angorskiej będzie możliwy w prawo do bocznej jezdni al. J. Waszyngtona, utrzymany będzie także przejazd w ciągu ulic Dąbrówki i Angorskiej. Objazdy zostały poprowadzone al. J. Waszyngtona, Międzynarodową i Zwycięzców oraz al. J. Waszyngtona, Francuską i Zwycięzców.

Na czas remontu połączenie z ul. Saską straciły ulice Walecznych i Irlandzka. Na ul. Walecznych pomiędzy Saską a Niekłańską oraz na ul. Irlandzkiej został wprowadzony ruch dwukierunkowy. Nie można zaparkować na całej długości ul. Irlandzkiej. Podobnie na ulicach Adampolskiej, Dąbrówki, Angorskiej i Walecznych, przy skrzyżowaniach z ul. Saską, został wprowadzony zakaz zatrzymywania się. W miarę możliwości i postępów prac budowlanych dojazd do posesji wzdłuż ul. Saskiej umożliwiony będzie od ul. Zwycięzców lub Walecznych. Dojazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kościoła i ogrodu jordanowskiego jest możliwy wyłącznie od ul. A. Nobla.

Chodnik po obydwu stronach ulicy został zwężony do 1,5 m szerokości. Przejścia dla pieszych przez ul. Saską są możliwe na wysokości ul. Angorskiej, Walecznych, przy kościele i przy ul. Zwycięzców.
Autobusy linii: 111, 123, 507, 509 i nocnych N02, N22, N72 jeżdżą objazdem ulicami Zwycięzców i Francuską.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Jednocześnie trwają prace remontowe na wiadukcie w ciągu ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych. Wymieniana jest wykonana z żywicy nawierzchnia chodników oraz remontowane są również schody prowadzące na obiekt. Prace są etapowane tak, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych i zapewnić jak najszerszy dostęp do wind prowadzących na wiadukt. Utrudniony jest przejazd pasami dla rowerów. Przystanki autobusowe są czynne.

2020-07-13
2020-08-31