Zmiany u zbiegu ul. Trakt Brzeski z Szosą Lubelską

Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S17 zmienił przebieg pasów ruchu u zbiegu dróg krajowych nr 2 i 17, czyli ul. Trakt Brzeski z Szosą Lubelską.
 
Zmianie uległ przebieg pasów ruchu. Ruch w obydwu kierunkach w ciągu ul. Trakt Brzeski i drogi nr 2 został skierowany na jezdnię południową. Są tu dwa pasy ruchu w kierunku centrum i dwa w kierunku granicy miasta – z jednego można skręcić na Szosę Lubelską.
 
Inwestorem budowy drogi ekspresowej S17 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek od węzła Lubelska do węzła Zakręt połączy Południową Obwodnicę Warszawy z węzłem, skąd kontynuację ma mieć Wschodnia Obwodnica Warszawy. Węzeł Lubelska stanowić będzie jeden z kluczowych węzłów Warszawskiego Węzła Drogowego, umożliwiający m.in. ruch w kierunku Terespola (planowaną autostradą A2), w kierunku Białegostoku (docelowo droga ekspresowa S8), Lublina (docelowo droga ekspresowa S17) oraz poprzez Południową Obwodnicę Warszawy umożliwi połączenie z autostradą A2. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.s17-zakret-lubelska.pl.
Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.


Początek: 
2020-07-11
Koniec: 
2021-03-31