Wymiana dylatacji w Dolinie Służewieckiej

Trwają prace związane z wymianą dylatacji wiaduktu w ciągu ul. Dolina Służewiecka nad al. KEN oraz ul. Koński Jar. Roboty potrwają przez całe wakacje i będą etapowane, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.
 
Wymiana urządzenia dylatacyjnego to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego urządzenia dylatacyjnego wylany beton potrzebuje kilku dni za związanie. Po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia. Prace podzielone są na trzy etapy.
 
W pierwszym etapie, od 13 lipca do 3 sierpnia, zamknięte są skrajny prawy pas w kierunku węzła Wyścigi oraz lewy pas w kierunku Wilanowa w rejonie remontowanych dylatacji.
 
Następnie, od 4 sierpnia do 23 sierpnia, zamknięte będą skrajny lewy pas w kierunku węzła Wyścigi oraz skrajny prawy pas w przeciwnym kierunku. Skręt w al. KEN będzie zachowany – środkowy pas będzie do jazdy na wprost i do skrętu w prawo.
 
W trzecim etapie, od 24 sierpnia do 12 września, zamknięte będą środkowy pas w kierunku węzła Wyścigi oraz środkowy pas przechodzący następnie w prawy w kierunku Wilanowa.
Początek: 
2020-07-13
Koniec: 
2020-08-12