76. rocznica wybuchu Powstania: zmiany w ruchu

Organizacja uroczystości 76. rocznicy powstańczego zrywu stolicy oznacza zmiany w ruchu i parkowaniu w dniach 29 lipca – 5 sierpnia. Zmiany będą dotyczyły także autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą ograniczone w porównaniu do lat ubiegłych z powodu stanu pandemii COVID-19. Liczba uczestników będzie ograniczona. Wstęp na uroczystości będzie możliwy wyłącznie z zaproszeniem lub po rejestracji na stronie rejestracja.1944.pl. Wydarzenia będą transmitowane na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku. 

Organizacja uroczystości będzie wiązała się ze zmianami w parkowaniu. W rejonie poszczególnych wydarzeń możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu. 

Środa, 5 sierpnia

Uroczystości przed pomnikiem Ofiar Rzezi Woli u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”:
  • w godz. 0.01-19.30 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ul. Leszno przy skwerze kard. S. Wyszyńskiego z wyłączeniem samochodów organizatora i gości,
  • w godz. 19.00-21.30 odbędzie się przemarsz ulicami: Leszno, Okopowa, al. „Solidarności”, Wolska i Redutowa na Cmentarz Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej.

Komunikacja: 
W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Leszno w rejonie al. „Solidarności”, w środę, 5 sierpnia, autobusy linii 171 i 190 zostaną skierowane na objazd  al. „Solidarności” i ul. Młynarską.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2020-07-28
Koniec: 
2020-08-05