Tramwaje na Jagiellońskiej

W weekend tramwajarze wyremontują tory na łuku z ul. Jagiellońskiej w Ratuszową. Z tego powodu od piątku, 14 sierpnia, ok. godz. 0.15 do poniedziałku, 17 sierpnia, ok. godz. 4.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu tych ulic. 

Plac budowy obejmie torowisko na środku skrzyżowania, dlatego jadący ul. Jagiellońską od strony ronda S. Starzyńskiego będą musieli skręcić w lewo już na pl. gen. J. Hallera – nie będzie można pojechać dalej prosto. Jadący ul. Jagiellońską od strony al. „Solidarności” będą musieli skręcić w prawo w ul. Ratuszową. Z ul. Ratuszowej od strony Wybrzeża Helskiego będzie można pojechać prosto lub skręcić w prawo, ale nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ronda S. Starzyńskiego. Z kolei jadący od strony ul. Targowej będą musieli skręcić w prawo ul. Jagiellońską. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami pl. gen. J. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska lub Wybrzeżem Helskim.   
Komunikacja: 
Kursowanie tramwajów linii 3 będzie zawieszone. Składy linii 6 na rondzie S. Starzyńskiego skręcą w lewo w ul. Jagiellońską do pętli Żerań FSO. Tramwaje linii 20 zostaną skierowane na trasę zmienioną, przebiegającą ulicami: Targowa – J. Zamoyskiego – Grochowska do pętli Gocławek. Do tej samej pętli pojadą także tramwaje linii 28, które będą kursowały ulicami: S. Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – J. Zamoyskiego – Grochowska. Dodatkowo, na trasie linii autobusowej 509 uruchomione zostaną dodatkowe przystanki na ul. Jagiellońskiej w rejonie pl. gen. J. Hallera.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Początek: 
2020-08-12
Koniec: 
2020-08-16