Ul. Saska – remont

Remont ul. Saskiej, który rozpoczął się w lipcu 2020 r., to inwestycja Zarządu Dróg Miejskich. Przebudowany zostanie odcinek pomiędzy al. Waszyngtona a ul. Zwycięzców. Ulica Saska to jedna z ważniejszych arterii na Saskiej Kępie. Okolica jest gęsto zabudowana, znajdują się też przy niej m.in. liczne placówki edukacyjne. Saską kursuje również wiele popularnych linii autobusowych. Kilka lat temu ulica przeszła okres wzmożonego ruchu w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na czas jego odbudowy po pożarze. Konstrukcja ulicy nie była przygotowana do takiego obciążenia, co wpłynęło na jej szybszą niż zakładano degradację. Dlatego też zamiast weekendowej wymiany nawierzchni przewidywana jest generalna modernizacja. Prace będą toczyły się na odcinku od al. Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Planowana jest wymiana nawierzchni jezdni wraz z podbudową oraz liczne prace brukarskie. Nowe będą wszystkie krawężniki, zjazdy bramowe, nawierzchnia miejsc parkingowych oraz chodniki (w tym przystanki autobusowe) po obu stronach ulicy. Zgodnie z obowiązującymi standardami projektowymi chodniki będą wykonane z estetycznych płyt betonowych. Zostanie też wykonany pas prowadzący oraz płyty ostrzegawcze przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących.

Początek procesu inwestycyjnego:
2018-04-02