Wahadło na wybrzeżu

Zmieniła się organizacja ruchu na fragmencie ul. Wybrzeże Helskie pod mostem Gdańskim. Wprowadzony został ruch wahadłowy.

Warszawa buduje ponaddwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. S. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana będzie też nowa jezdnia wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizacja świetlna, oświetlenie, przebudowana zostanie infrastruktura techniczna, posadzona będzie zieleń.

Na potrzeby budowy na ul. Wybrzeże Helskie został wprowadzony jeden kierunek ruchu – kierowcy mogą jechać tylko w stronę Białołęki. Budowa muru oporowego wiążę się również ze zmianą organizacji ruchu w rejonie mostu Gdańskiego. Na fragmencie od ul. Wybrzeże Puckie do mostu obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Jadący od ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) mogą dojechać do parkingu przy zoo lub skręcić na łącznicę w kierunku ronda S. Starzyńskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez miesiąc.

Komunikacja: 
---
Początek: 
2020-10-27
Koniec: 
2020-11-30