Zmiany na ul. Puławskiej

Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy zmienił organizację ruchu na węźle z ul. Puławską. W czasie budowy połączenia obwodnicy z nowym odcinkiem inaczej wygląda zjazd na ul. Puławską w kierunku centrum.
 
Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przygotowuje połączenie istniejącej trasy z budowanym odcinkiem. Prace te wymagały zmiany organizacji ruchu. Wyłączony z ruchu został wiadukt nad skrzyżowaniem z ul. Puławską, a kierowcy jadący od strony autostrady w kierunku centrum muszą zjechać wcześniej na jezdnię prowadzącą w stronę ronda pod wiaduktem i tu mogą skręcić w lewo. Na rondzie została uruchomiona sygnalizacja świetlna.
 
Zjazd w kierunku Piaseczna odbywa się jak dotychczas. Nie zmienił się również wjazd na obwodnicę – jadący ul. Puławską z Piaseczna wjeżdżają na obwodnicę, skręcając na skrzyżowaniu pod wiaduktem w lewo na zjazd wspólny z jadącymi z centrum.
 
Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na ursynowskim odcinku budowanej obwodnicy trwają jeszcze prace w tunelu. Na powierzchni prowadzone są roboty związane z przywróceniem ruchu na ul. Rosoła i na drugiej jezdni ul. F. Płaskowickiej, a na ul. F.M. Lanciego trwają roboty odtworzeniowe. Zgodnie z podpisanym aneksem do umowy wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 r. Kierowcy pojadą tunelem w drugim kwartale 2021 r. Zgodnie z deklaracją inwestora zakończenie budowy drogi na odcinkach przebiegających przez Wilanów i Wawer ma nastąpić do końca 2020 r. Więcej informacji: www.pulawska-lubelska.pl.
 
Początek: 
2020-10-03
Koniec: 
2020-12-31