Zmiana na ul. J. Rosoła

Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zapowiada zmianę w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic F. Płaskowickiej i J. Rosoła od poniedziałku, 23 listopada, od ok. godz. 21.00.

Ruch w ciągu ul. J. Rosoła, po jednym pasie w każdym kierunku, zostanie przeniesiony z dotychczasowej jezdni tymczasowej na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. Utrzymane pozostanie zamknięcie ul. F. Płaskowickiej na odcinku od ul. Cynamonowej do J. Rosoła.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Komunikacja: 
Autobusy linii 195 i N37 pozostaną na dotychczasowych trasach zmienionych. Autobusy linii 195 (tylko w kierunku Metra Natolin) jadą ulicami Stryjeńskich i Belgradzką, a linii nocnej N37 kursują ul. J. Rosoła.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Inne: 

Początek: 
2020-11-23
Koniec: 
2021-03-31