Inaczej przy bemowskim ratuszu

Wykonawca bemowskiego odcinka metra zmienił organizację ruchu na ul. Górczewskiej przy ratuszu Bemowa. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się południową jezdnią. Na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich funkcjonuje tymczasowe rondo.

Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra C04 „Powstańców Śląskich”. Wykonawca II linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji podziemnej kolei. Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. Wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, tak aby ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy. Utrzymane zostały wszystkie relację skrętne.

Na budowie stacji przy ratuszu Bemowa trwa m.in. budowa przejść podziemnych i wyjść. Z tego powodu konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, tak aby kierowcy omijali plac budowy. Wyłączona z ruchu została północna jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od ul. S. Konarskiego do Powstańców Śląskich. Kierowcy jadący w obydwu kierunkach zostali skierowani na jezdnię południową, na której jest po jednym pasie dla kierowców indywidualnych i po jednym dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. 

Wyłączona z ruchu jest południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od budynku nr 218 (sklep wielkopowierzchniowy) do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Ruch w obydwu kierunkach został przełożony na jezdnię północną. Za ul. Z. Klemensiewicza (na wysokości sklepu) kierowcy jadący w kierunku centrum przejeżdżają na jezdnię północną. Są tutaj dwa pasy ruchu – jeden z nich (pomiędzy ul. Z. Klemensiewicza a ul. Powstańców Śląskich) został przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. 

Buspasy zostały wytyczone także na ul. Człuchowskiej: pomiędzy ul. Lazurową i Świetlików na jezdni północnej oraz od ul. Raginisa do Lazurowej na jezdni południowej, a także na wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich od ul. Człuchowskiej do pl. Kasztelańskiego.

Zmiany dotyczą także pieszych i rowerzystów. Plac budowy obejmuje chodnik i drogę dla rowerów po południowej stronie ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Z. Klemensiewicza a S. Konarskiego. Po północnej stronie ulicy zostały wyznaczone: tymczasowa droga dla rowerów i chodnik.  

Komunikacja: 
Wyłączone z ruchu jest torowisko tramwajowe od ul. Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. Tramwaje linii 10 jadą prosto ulicami: Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – Wólczyńska – T. Nocznickiego do pętli Metro Młociny, a linii 26 ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 do pętli Koło. Składy linii 28 kursują ulicami: Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Towarowa – pl. A. Zawiszy – Grójecka do pętli na pl. G. Narutowicza. Zawieszone zostało kursowanie linii 11.

Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl
Inne: 
Budowa stacji „Ulrychów”- zamknięta ul. Górczewska przy centrum handlowym
Początek: 
2020-12-04
Koniec: 
2021-04-30