Węziej na ul. Górczewskiej przy centrum handlowym

Na granicy Bemowa i Woli swoje prace zakończyły już tarcze drążące tunele podziemnej kolejki. Teraz czas wydobyć je na powierzchnię. Węziej jest na ul. Górczewskiej przy centrum handlowym.

Tarcze TBM Krystyna i Elisabetta zakończyły już drążenie tuneli II linii metra na granicy Bemowa i Woli. Podczas swojej pracy wydrążyły razem prawie 3 km tunelów, które połączyły budowane stacje C04 „Powstańców Śląskich” i C05 „Ulrychów” z istniejącą stacją „Księcia Janusza”. Nadszedł czas, aby obydwie tracze opuściły podziemia. Zostaną one wydobyte na powierzchnię z szybu demontażowego zlokalizowanego przy centrum handlowym. Z tego powodu zmieniła się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej.

Na krótkim odcinku ul. Górczewskiej przed wschodnim wyjazdem z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) jest jeden pas ruchu w kierunku Bemowa. Wspólnie korzystają z niego kierowcy indywidualni, którzy mogą pojechać tylko do centrum handlowego, oraz autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i motocykle oraz pojazdy dojeżdżające do ul. Białowiejskiej, które mogą pojechać dalej prosto. Utrudnienia potrwają około miesiąca.
Komunikacja: 
Szczegółowe informacje: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
Budowa stacji metra „Ulrychów”
Początek: 
2021-01-05
Koniec: 
2021-01-31