Bemowo - zmiana na budowie metra

Zmieniła się organizacja ruchu na budowie metra w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Samochody i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego wróciły na jezdnię prowadzącą w kierunku Połczyńskiej.

Budowa metra na Bemowie nie zwalnia tempa

Na budowie II linii metra na Bemowie praca wre. Pod ziemią trwają roboty związane z montażem sieci i urządzeń całoliniowych, układaniem torowiska oraz prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji, a na powierzchni budowniczowie metra wybudowali już docelowy układ zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich wraz z zatoką autobusową. Zaplanowane roboty obejmowały budowę jezdni i chodnika, a także drogi dla rowerów wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Prace zostały już zakończone i kierowcy mogą już korzystać z nowej infrastruktury drogowej.

Kierowcy wracają na jezdnię w kierunku Połczyńskiej  

Otwarta została zachodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do Czumy. Oznacza to, że jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) mogą pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę Połczyńskiej. Przywrócona została również możliwość skrętu w prawo z ul. Górczewskiej (od strony Lazurowej) w Powstańców Śląskich. Nadal nie można jednak skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym. Kierowcy, którzy chcą pojechać z ul. Górczewskiej w stronę ul. Połczyńskiej, są skierowani na objazd ul. Konarskiego do ul. Powstańców Śląskich.

Przypominamy, że pod koniec czerwca planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego w tym rejonie i wprowadzanie kolejnych etapów tymczasowej organizacji ruchu.

Komunikacja: 
Autobusy linii 112 oraz nocnych N01 i N42 wróciły na swoje trasy podstawowe w kierunku przystanków Karolin, Ursynów płn. i Dw. Centralny. Autobusy linii 190 pozostają na trasie objazdowej w kierunku przystanku Os. Górczewska. Od skrzyżowania ulic Górczewskiej i Konarskiego nadal kursują ulicami: Konarskiego – Powstańców Śląskich.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 
---
Początek: 
2021-06-17
Koniec: 
2021-06-26