Kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich

Kierowców czekają duże zmiany na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Kolejny etap budowy II linii metra wymusił zamknięcie wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich i wyłączenie ruchu tramwajów.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra przystąpił do budowy wyjść ze stacji na perony tramwajowe. W związku z tymi pracami wprowadził zmiany w organizacji ruchu.

Inaczej przez skrzyżowanie

Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich została zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Konarskiego a Bolkowską. Ruch na wprost przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę obwodnicy (al. Obrońców Grodna) został skierowany na jezdnię zachodnią, na której kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Tutaj możliwy jest także skręt w prawo w ul. Górczewską. Kierowcy jadący w stronę obwodnicy przejeżdżają na drugą jezdnię na wysokości ul. Konarskiego, a na właściwą jezdnię wracają na wysokości skrzyżowania z ulicami Bolkowską i Pełczyńskiego. Utrzymana jest możliwość skrętu na parking przed sklepem oraz w ulice Bolkowską i Pełczyńskiego. 

Nadal nie można skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) mają do dyspozycji wszystkie relacje: jeden pas do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę al. Prymasa Tysiąclecia i drugi pas do jazdy na wprost w stronę ul. Połczyńskiej i do skrętu w prawo w ul. Górczewską w stronę ul. Lazurowej.

Zmiany w oznakowaniu pasów zostały wprowadzone także na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Konarskiego. Na jezdni południowej ul. Górczewskiej został wprowadzony zakaz skrętu w lewo w ul. Konarskiego. Możliwy jest skręt w prawo w ul. Konarskiego. Drugi pas prowadzi przez skrzyżowanie na wprost w stronę Woli. Zakończenie tego etapu prac, wykonawca zapowiada na sobotę, 28 sierpnia.

Komunikacja: 
Tramwaje nie przejeżdżają przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską. Na trasy wyjechały składy dwukierunkowe. Na ul. Powstańców Śląskich zamontowany został rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów, które dzięki temu mogą dojechać do wyłączonego z ruchu odcinka trasy. 

Składy linii 10 kończą trasę na pętli Cm. Wolski, a linii 26 jadą ulicami: Wiatraczna –…– Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – Młynarska – Obozowa – Radiowa – Powstańców Śląskich – W. Reymonta – Wólczyńska – T. Nocznickiego – Metro Młociny.

Pasażerów przewożą autobusy linii zastępczej Z10, na trasie: Cm. Wolski – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Składy linii 11 adące od ul. Połczyńskiej dojeżdżają do przystanków przy ul. Czumy i tu zmieniają kierunek jazdy. Tramwaje tej linii kursują trasą: Czumy –…– Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – pl. Narutowicza.

Na tory wyjechały składy linii zastępczej 40. W dni powszednie jeżdzą trasą: Czumy – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – rondo Daszyńskiego.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Inne: 
---
Początek: 
2021-06-26
Koniec: 
2021-08-28