Kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra otworzył wschodnią jezdnię ul. Powstańców Śląskich w jej docelowym układzie. Na podstawowe trasy wróciły już także tramwaje.

Otwarta dla ruchu została wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich. Kierowcy jadący od ul. Połczyńskiej w stronę ul. Górczewskiej mają do dyspozycji trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz jazdy prosto lub skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Górczewską dostępne są dwa pasy ruchu oraz wydzielony lewoskręt do skrętu w stronę ul. Bolkowskiej. Wyjazd z ul. Bolkowskiej na ul. Powstańców Śląskich możliwy jest wyłącznie w prawo w stronę al. Obrońców Grodna.

Kierowcy jadący jezdnią zachodnią ul. Powstańców Śląskich, od al. Obrońców Grodna na południe, także mają do dyspozycji trzy pasy ruchu ze wszystkimi relacjami, a po przecięciu ul. Górczewskiej – dwa. Przez pierwsze dwa tygodnie od wprowadzenia nowej organizacji ruchu (tj. do piątku, 10 września) na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na wysokości przystanku tramwajowego jezdnia będzie zawężona o lewy pas z uwagi na konieczność miejscowej wymiany konstrukcji jezdni. Jednak na dojeździe do skrzyżowania funkcjonować będą trzy pasy ruchu.

Relacje na ul. Górczewskiej nie uległy zmianie. Nadal nie można skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu zapowiadane są na połowę października.
Komunikacja: 
Autobusy linii: 112, 171, 190, 523 i Z10 oraz nocnych N01, N42 i N43, jadące w stronę Bielan,  zawracają na „swoją” jezdnię i przystanki w tych samych miejscach, co przed budową metra. 

Przywrócony został także przejazd dla tramwajów. Na swoje stałe trasy wróciły tramwaje linii 10 i 26. Przestały kursować autobusy linii zastępczej Z10 i tramwajowej 40.

Na ul. Powstańców Śląskich zostały skierowane także tramwaje linii 13 i 23 oraz zastępczej linii autobusowej Z23. Te zmiany są związane z remontem torowiska na ul. Obozowej i wyłączeniem tam ruchu tramwajowego.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2021-08-27
Koniec: 
2021-10-15