Utrudnienia na ul. Górczewskiej

Cały czas trwają prace przy odtwarzaniu ul. Górczewskiej po budowie II linii metra. Wykonawca budowy podziemnej kolejki skorygował organizację ruchu na odcinku ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Konarskiego a wiaduktem kolejowym.

Zmiana polega na wydłużeniu wygrodzenia placu budowy w ciągu jezdni południowej w kierunku wschodnim (do Centrum). Ruch w kierunku Centrum i Bemowa odbywa się po jezdni północnej. W kierunku Bemowa dostępny jest jeden pas ruchu, a w kierunku Centrum dwa – z czego jeden to buspas.

Zmieniła się lokalizacja przewiązki między jezdniami tj. miejsca powrotu na jezdnię południową. W związku z tym, nastąpiła też zmiana sposobu parkowania na jezdni południowej w obrębie wiaduktu kolejowego ze skośnego na parkowanie równoległe.

Zamknięta dla ruchu została jezdnia serwisowa wzdłuż ul. Górczewskiej za budynkiem Górczewska 33 aż do torów kolejowych. Obsługa komunikacyjna budynków zlokalizowanych wzdłuż drogi serwisowej odbywa się od strony Os. Przyjaźń w kierunku ul. Konarskiego.

Kolejne zmiany w ruchu przewidywane są na piątek, 12 listopada.

Zakończenie wszystkich prac porządkowych i oddanie do ruchu docelowego układu drogowego, wykonawca metra zapowiada na grudzień tego roku.

Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2021-10-28
Koniec: 
2021-11-16