Asfaltowanie ul. Sokratesa

Przez tydzień, od 25 listopada do 2 grudnia, drogowcy układają ostatnią warstwę asfaltu na przebudowanej jezdni ul. Sokratesa. Na czas prac został wprowadzony ruch jednokierunkowy. Autobusy jeżdżą objazdami.

Przebudowa ul. Sokratesa wkroczyła w kolejny etap. Od połowy ubiegłego tygodnia, po zakończeniu robót brukarskich, trwa asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni. Kolejne jej fragmenty pokrywane są warstwą wiążącą (przedostatnią) asfaltu. Widać tam rozłożoną i skropioną emulsją asfaltową siatkę z włókna szklanego, która połączy i wzmocni nawierzchnię. Właśnie z jej układaniem będą wiązały się najbliższe zmiany w organizacji ruchu. 

Jeden kierunek – od ul. J. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej

Ulica jest przejezdna w jednym kierunku – od ul. J. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej. Nie jest możliwy skręt z ul. Wólczyńskiej w ul. Sokratesa ani jazda prosto z ul. J. Conrada w ul. Sokratesa. Ulica J. Conrada na skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską i Sokratesa została zawężona do dwóch pasów (wyłączony z ruchu jest skrajny prawy pas), z których dopuszczona jest możliwość skrętu w lewo i w prawo w ul. Wólczyńską.

Objazdy utrudnień w kierunku od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza prowadzą ul. Wólczyńską do al. W. Reymonta i ul. J. Kasprowicza lub ul. Wólczyńską do ul. T. Nocznickiego i J. Kasprowicza. 

Wyjazdy z ul. S. Petofiego i z ul. L. Tołstoja na ul. Sokratesa pozostają zamknięte. Zamknięte także są wjazd na parking vis a vis ul. Kaliszówka oraz wyjazd z ul. Szekspira. Zalecany jest objazd do ul. Wolumen i ul. Wólczyńskiej. Wjazd na parking w rejonie ul. H. Balzaka (naprzeciw ul. Cienkiej) także został zamknięty na cały okres trwania prac.

Wyjazd z ulic i budynków po drugiej stronie ulicy jest możliwy wyłącznie w prawo, czyli w kierunku ul. Wólczyńskej.

Także pieszych czekają utrudnienia podczas prac. Przejście przez ul. Sokratesa możliwe jest wyłącznie na skrzyżowaniach z ul. Wólczyńską lub J. Kasprowicza. Na skrzyżowaniu ul. Sokratesa z ul. J. Kasprowicza przejazd rowerowy możliwy jest tylko po stronie ul. Przy Agorze. Poruszanie się wzdłuż ul. Sokratesa jest nadal możliwe po obu stronach ulicy, wyłącznie z lokalnymi zawężeniami chodników do 2 m na wysokości wjazdów na parkingi i ulicy dochodzących do ul. Sokratesa.

Prace zakończą się w czwartek, 2 grudnia, ok. godz. 4.00.

Jeden kierunek – od ul. Wólczyńskiej do ul. J .Kasprowicza

Po zakończeniu asfaltowania jezdni południowo-wschodniej, od czwartku, 2 grudnia, kierowcy będą mogli pojechać nową nawierzchnią w jednym kierunku – od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza. W tym czasie drogowcy przystąpią do prac na drugiej jezdni. Podczas tego etapu prac wloty ul. Kaliszówka i Cienkiej zostaną zamknięte. Utrzymane będą wjazdy i wyjazdy spod budynków po remontowanej stronie ulicy. O szczegółach planowanej organizacji będziemy jeszcze informować.

Komunikacja: 
Od czwartku, 25 listopada, od początku kursowania linii dziennych do czwartku, 2 grudnia, do godz. 4.00 autobusy linii: 114, 121, 203, 210, 250, 712, N01, N02 i N58 zostały skierowane na trasy objazdowe. 

Autobusy linii 114, 203 oraz linie nocne N01 i N02 w kierunku Młocin i Nowodworów omijają utrudnienia ul. Wólczyńską i T. Nocznickiego. Linia 121 w kierunku pętli Gwiaździsta została skierowana na objazd ul. Wólczyńską, T. Nocznickiego i J. Kasprowicza. Dla autobusów linii 210, 250, 712 i N58 jadących w kierunku Młocin, objazd prowadzi ul. T. Nocznickiego.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2021-11-25
Koniec: 
2021-12-01