Cmentarze Powązkowski i Wojskowy - informator drogowy

W dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w pobliżu Cmentarza Powązkowskiego i Cmentarza Wojskowego zmieni się organizacja ruchu – priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi.

W piątek, 1 listopada, w rejonie najstarszych warszawskich cmentarzy będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Między innymi niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a poruszać się nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów „H” (dla prowadzących działalność handlową), „T” (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i „M” (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała Policja.

W piątek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice:

• Powązkowska od Trasy AK do Z. Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z ul. Z. Krasińskiego do Tatarskiej), 

• zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do M. Anielewicza (od ul. M. Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach),

• wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza) od ul. M. Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II).


Jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na ulicach:

• Elbląskiej od ul. Przasnyskiej do Z. Krasińskiego (w stronę ul. Z. Krasińskiego),

• Z. Krasińskiego od ul. Elbląskiej do W. Broniewskiego (w stronę ul. W. Broniewskiego),

• Duchnickiej od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę ul. Powązkowskiej),

• Przasnyskiej od ul. L. Rydygiera do Duchnickiej (w stronę ul. Duchnickiej),

• Tatarskiej i J. Ostroroga od ul. Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę

ul. Wawrzyszewskiej; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów),

• J. Ostroroga od ul. Obozowej do Wawrzyszewskiej (w kierunku ul. Wawrzyszewskiej; dopuszczony będzie dwukierunkowy ruch rowerów),

• Wawrzyszewskiej (w kierunku ul. Obozowej),

• św. Stanisława (w stronę ul. Obozowej),

• Stawki od ul. Okopowej do Smoczej (w stronę ul. Smoczej).


Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach:

• Elbląskiej od ul. Jasnodworskiej do Z. Krasińskiego,

• Przasnyskiej od ul. Elbląskiej do Z. Krasińskiego i od L. Rydygiera do Duchnickiej,

• Z. Krasińskiego od ul. Elbląskiej do W. Broniewskiego,

• św. Stanisława,

• Obozowej (po południowej stronie ulicy).


Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: gen. S. Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. C. Niemena a ul. Z. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. M. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga.

W dniach 1-3 listopada zamknięty będzie parkin g przy Cmentarzu Wojskowym (przy ul. Ostrowieckiej).

Komunikacja: 
Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego zadba o to, aby mieszkańcy Warszawy szybko i wygodnie dojechali do stołecznych nekropolii. Autobusy i tramwaje linii cmentarnych pojawią się na ulicach w dniu 1 listopada między godziną 7.00 rano a 19.00 wieczorem, a 2 listopada między 9.00 a 17.00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą pasażerów w okolice Cmentarza Powązkowskiego. Te autobusy będą jeździły dwie godziny dłużej. Wiele osób wybiera się tam na spacer po zachodzie słońca, kiedy już odwiedzą groby rodzinne w innych rejonach Warszawy.

Dojazd na Cmentarz Wojskowy (dawny Komunalny): C11, C12, C14, C22, C51, C63, C80, C90, 180 (C70, 409 – do skrzyżowania ulicy Powązkowskiej i Z. Krasińskiego).

Dojazd na Cmentarz Powązkowski (Stare Powązki): C11, C22, C51, C63, C70, C80, C90, 180, 409 oraz C1, 1, 22, 27 do ul. Okopowej.

Dojazd na Cmentarz Żydowski: C1, 1, 22, 27.

Dojazd na Cmentarz Ewangelicko-Augsburski i Ewangelicko-Reformowany: 20, 23, 24

We Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, 1 i 2 listopada, jezdnia ul. Królewskiej – na odcinku od ul. Mazowieckiej do Marszałkowskiej – będzie zamknięta dla samochodów indywidualnych i wyłączona z parkowania. Wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się na ul. Marszałkowskiej w rejonie skrzyżowania z Królewską. Stąd będą wyruszały na swoje trasy autobusy specjalnych linie C.
Inne: 
---
Początek: 
2019-11-01
Koniec: 
2019-11-01