Cmentarze Północny i Wawrzyszewski - informator drogowy

W dniu Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w pobliżu Cmentarzy Północnego i Wawrzyszewskiego zmieni się organizacja ruchu – priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi.

W piątek i sobotę,  1 i 2 listopada, w rejonach warszawskich cmentarzy będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Między innymi niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a poruszać się nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów „H” (dla prowadzących działalność handlową), „T” (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i „M” (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała Policja.

W piątek, 1 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice:

• Wólczyńska od al. W. Reymonta do K. Wóycickiego (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i J. Conrada),

• Arkuszowa od ul. Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji),

• K. Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza (dopuszczony będzie ruch rowerów),

• Opłotek (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej),

• T. Nocznickiego od ul. J. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do ul. Rokokowej).


Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach:

• Wólczyńska od ul. K. Wóycickiego do Estrady,

• Estrady od ul. Palisadowej do Wólczyńskiej.


W sobotę, 2 listopada zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

• K. Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza (dopuszczony będzie ruch rowerów),

• Opłotek (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej),

• T. Nocznickiego od ul. J. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do ul. Rokokowej).


Ponadto, w dniach 1-2 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ulicach:

• Palisadowej (w stronę ul. K. Wóycickiego),

• K. Wóycickiego od ul. Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza; nie dotyczy rowerów).


Nie będzie także możliwość skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską. Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami J. Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej.

Komunikacja: 
Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego zadba o to, aby mieszkańcy Warszawy szybko i wygodnie dojechali do stołecznych nekropolii. Autobusy i tramwaje linii cmentarnych pojawią się na ulicach w dniu 1 listopada między godziną 7.00 rano a 19.00 wieczorem, a 2 listopada między 9.00 a 17.00.

Dojazd na Cmentarz Północny:

• Brama Główna (ul. K. Wóycickiego): C09, C13, C14, C42, C50, C56, C70, C84, C88, 181,

• Brama Południowa (ul. Wólczyńska): C40, C50, 250, 409,

• Brama Zachodnia (ul. Estrady): C40, C50, 110, 250, 409.


Dojazd na Cmentarz Wawrzyszewski: C13, C14, C42, C88, 10, 33, 110, 116 (C70, C84, 114, 121, 203, 210, 250, 409, 712 do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i J. Conrada).

We Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, 1 i 2 listopada, jezdnia ul. Królewskiej – na odcinku od ul. Mazowieckiej do Marszałkowskiej – będzie zamknięta dla samochodów indywidualnych i wyłączona z parkowania. Wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się na ul. Marszałkowskiej w rejonie skrzyżowania z Królewską. Stąd będą wyruszały na swoje trasy autobusy specjalnych linie C.

Inne: 
---
Początek: 
2019-11-01
Koniec: 
2019-11-02