Prace na praskim wybrzeżu

Budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu i przebudowa ciągu ul. Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie wkroczyła w kolejny etap. Wykonawca tych prac wprowadził ruch jednokierunkowy. 

Warszawa buduje ponaddwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. S. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstanie tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana.

Na potrzeby budowy kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim wykonawca prac wyłączył z ruchu fragment wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku między skwerem przed pomnikiem Kościuszkowców a ul. S. Okrzei. Ruch odbywa się jezdnią zachodnią, gdzie kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku zoo przejeżdżają na jezdnia zachodnią na wysokości komisariatu rzecznego Policji, a na właściwą jezdnię wracają przed skrzyżowaniem z ul. S. Okrzei.

Na odcinku pomiędzy ulicami S. Okrzei i ks. I. Kłopotowskiego są dwa kierunki ruchu, ale dalej w kierunku północnym już tylko jeden – ruch odbywa się tylko w stronę zoo (i dalej Białołęki). Objazd w przeciwnym kierunku został poprowadzony ul. Jagiellońską do ul. ks. I. Kłopotowskiego. Zalecane są również objazdy Wisłostradą lub ulicami 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Sokola. Nie można skręcić z ul. Wybrzeże Szczecińskie w lewo w ul. S. Okrzei.

Zamknięty został wlot ul. Ratuszowej od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy jadący ul. Wybrzeże Szczecińskie nie mają możliwości skrętu w prawo w ul. Ratuszową. Wyjazd z ul. Ratuszowej możliwy jest tylko w prawo. 

Na ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) są dwa kierunki ruchu, ale jadący od ul. Jagiellońskiej muszą zawrócić przy parkingu przy zoo.
Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2020-06-08
Koniec: 
2021-11-30