Budowa stacji metra „Ulrychów”

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanej stacji metra „Ulrychów”. Ruch odbywa się tylko jezdną jezdnią.

Stacja C05 „Ulrychów” powstaje pod ul. Górczewską na wysokości centrum handlowego. Na czas jej budowy północna jezdnia tej arterii została wyłączona z ruchu na odcinku od zjazdu na „ślimak” prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Szańcowej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do zjazdu do centrum handlowego. Wyjazd z centrum odbywa się północną jezdnią w kierunku Bemowa. Wyjazd z osiedla Górczewska 181 możliwy jest w prawo (do centrum handlowego) lub w lewo (przez przewiązkę w pasie dzielącym jezdnie) w stronę Bemowa. Ul. Górczewską na wysokości placu budowy mogą jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki, MTON, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadacze karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami. 

Połączenie z udostępnionym fragmentem południowej jezdni ul. Górczewskiej ma także ul. Białowiejska. Dojechać do tej ulicy można jezdnią prowadzącą ruch od strony centrum, a wyjazd jest możliwy tylko w prawo, czyli w stronę centrum. Ulice Szańcowa, W. Przanowskiego, Mroczna i T. Krępowieckiego, jak dotychczas, zachowują połączenie z fragmentem jezdni ul. Górczewskiej, z którego można wyjechać jedynie przez ul. T. Krępowieckiego do Jana Olbrachta.

Ruch pieszych i rowerów został poprowadzony przez teren parkingu centrum handlowego.
Komunikacja: 
Więcej informacji: www.wtp.waw.pl

Początek: 
2020-11-14
Koniec: 
2021-11-30