Zmiany w organizacji ruchu w rejonie pl. Pięciu Rogów

Zmieniliśmy organizację ruchu w rejonie przebudowywanego pl. Pięciu Rogów. 

Od piątku, 7 maja w ramach przebudowy pl. Pięciu Rogów, na ulicy Kruczej na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Widok zostanie wprowadzony kolejny etap zmian w organizacji ruchu.  Zostanie wygrodzony chodnik po stronie zachodniej ulicy (vis a vis „Smyka”), z zachowaniem przejścia o szerokości min. 2 metrów od strony budynków. Zlikwidowany zostanie pas ruchu dla rowerów na dojeździe do ul. Kruczej od strony Al. Jerozolimskich. Na ul. Kruczej (od Al. Jerozolimskich do ul. Widok) zostanie wprowadzony zakaz parkowania.

Wyłączona z ruchu została wschodnia jezdnia ul. Kruczej oraz ul. Szpitalna na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Górskiego. Na ul. Szpitalnej utrzymano wyłącznie dojazd do posesji (wjazd od ul. Brokla, a wyjazd na pl. Powstańców Warszawy). Ruch w obydwu kierunkach odbywa się ul. Zgoda i zachodnią jezdnią ul. Kruczej, przy czym - tak jak będzie już na stałe po przebudowie - wjazd na ten odcinek mają wyłącznie: autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, dojeżdżający do miejsc parkingowym wewnątrz posesji, zaopatrzenie (w godz. 6.30-11.00), służby miejskie i rowery. 

Ze względu na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego przeorganizowano parkowanie na ul. Zgoda – po wschodniej stronie jezdni wprowadzono parkowanie równoległe. Jadący „pod prąd” ul. Zgoda muszą skręcić w prawo w ul. Brokla lub w lewo w ul. Złotą (Jasna pozostaje jednokierunkowa). Połączenie z ul. Kruczą zachowała ul. Bracka, ale nie ma go ul. Chmielna od strony Nowego Światu.  

Zmiany dotyczą także pieszych. Utrzymano obydwa przejścia dla pieszych przez ulice Kruczą i Zgoda na wysokości ul. Chmielnej. Pierwszym z nich piesi mogą przejść na ul. Chmielną w kierunku Nowego Światu. Korzystając z drugiego, mogą przejść do ul. Szpitalnej, na której mają do dyspozycji chodnik o szerokości 2 m po zachodniej stronie ulicy, wzdłuż budynków, prowadzący do ul. Górskiego. W pierwszej części robót możliwe będzie także dojście do ul. Chmielnej od strony ul. Brackiej chodnikiem o szerokości 2 m po wschodniej stronie ul. Kruczej, wzdłuż budynków.
Komunikacja: 
Autobusy linii 107 kursują w obydwu kierunkach ul. Zgoda. Tymczasowy przystanek dla jadących w stronę pętli Esperanto znajduje się naprzeciwko stałego przystanku Chmielna 01.

Więcej: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2021-03-01
Koniec: 
2021-12-30