Inaczej na praskim wybrzeżu

Wykonawca zabezpieczenia przeciwpowodziowego na praskim wybrzeżu wprowadził kolejny etap zmian w ruchu na ul. Wybrzeże Szczecińskie.

Zmiany w ruchu przy ul. Okrzei i Kłopotowskiego

Na potrzeby budowy kładki pieszo-rowerowej nad Portem Praskim wykonawca prac wprowadził kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na odcinku pomiędzy Komisariatem Rzecznym Policji a ul. Kłopotowskiego ruch w kierunku północnym został przełożony na nowo wybudowaną jezdnię. Ruch w kierunku przeciwnym odbywa się dotychczasową jezdnią. Jezdnie w obydwu kierunkach są zawężone do jednego pasa w każdą stronę.

Ruch pojazdów na odcinku pomiędzy komisariatem a ul. Okrzei jest rozdzielony przez istniejącą i dobudowaną wyspę dzielącą. Natomiast na odcinku pomiędzy ulicami Okrzei i Kłopotowskiego pasy ruchu są do siebie zbliżone.

Ruch rowerzystów i pieszych odbywać się będzie od strony Wisły.

Jeden kierunek ruchu

Na odcinku pomiędzy ulicami Okrzei i Kłopotowskiego są dwa kierunki ruchu, ale dalej w kierunku północnym już tylko jeden – ruch odbywa się tylko w stronę zoo (i dalej Białołęki). Objazd w przeciwnym kierunku został poprowadzony ul. Jagiellońską do ul. Kłopotowskiego. Zalecane są również objazdy Wisłostradą lub ulicami 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – Targowa – Sokola. Nie można skręcić z ul. Wybrzeże Szczecińskie w lewo w ul. Okrzei.

Zamknięty został wlot ul. Ratuszowej od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy jadący ul. Wybrzeże Szczecińskie nie mają możliwości skrętu w prawo w ul. Ratuszową. Wyjazd z ul. Ratuszowej możliwy jest tylko w prawo. 

Na ul. Zatylnej (przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i dalej pod mostem Gdańskim) są dwa kierunki ruchu, ale jadący od ul. Jagiellońskiej muszą zawrócić przy parkingu przy zoo.

Budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego

Warszawa buduje ponaddwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Wybrzeże Puckie. Powstaje tam m.in. mur oporowy wzdłuż Wisły oraz kładka pieszo-rowerowa nad kanałem w Porcie Praskim. Wybudowana zostanie też nowa sygnalizacja świetlna, oświetlenie, nasadzenia zieleni, przebudowa infrastruktury technicznej, sieci wodociągowej, a jezdnia zostanie przebudowana.

Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2021-05-18
Koniec: 
2021-06-14