Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zmieniają się w deptak

W weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zmieniają się w deptak. W soboty i niedziele Trakt Królewski, w tym roku na odcinku od ul. Chmielnej do ul. Senatorskiej, jest przeznaczany dla pieszych i rowerzystów.

W weekendy i niektóre dni świąteczne na odcinku od ul. Chmielnej do ul. Miodowej powstaje deptak. Taka organizacja ruchu na Trakcie Królewskim będzie obowiązywała niemalże do końca października. Ruch kołowy jest zamykany w noce z piątków na soboty i przywracany z niedziel na poniedziałki.

Zamknięty odcinek ulic jest oznakowany jako strefa zamieszkania i dopuszczony jest na nim wyłącznie dojazd do posesji mieszkańców z identyfikatorami TK, dojazd do Pałacu Prezydenckiego, Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, do ul. Koziej oraz do zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej. Wjazd zapewniony jest e także nowożeńcom, służbom ratunkowym i oczyszczania, a także rowerom.

W weekendy wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice jest możliwy wyłącznie z ul. Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda gen. Ch. de Gaulle’a oraz z ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia. Na ul. Bednarskiej wprowadzany jest ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską mogą wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica zostanie także wyłączona z parkowania). Utrzymany jest przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Ponadto, w weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego) obowiązuje zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Komunikacja: 
W weekendy zmieniają się trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, 901 i N44.

Objazd deptaka w kierunku północnym dla linii: 116, 180, 222, 503 i 518 został wytyczony trasą: Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką.

Podobnie pojadą autobusy linii N44, dla których objazd prowadzi od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Również Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską kursują pojazdy linii 111.

Autobusy linii 128 i 175 do pętli Pl. Piłsudskiego od ronda R. Dmowskiego jadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku jadą Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

Objazd dla linii 178 w stronę Konwiktorskiej poprowadzony jest trasą: Świętokrzyska, Mazowiecka, pl. S. Małachowskiego, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorska, a w przeciwną stronę ulicami: Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, pl. S. Małachowskiego, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobnie, przez pl. S. Małachowskiego, jeżdżą autobusy linii 106, które na swoją trasę wracają na ulicy Królewskiej. Ulicą Świętokrzyską kursują autobusy linii 102.

Zmienia się także trasa linii 901 w kierunku Dworca Centralnego. W drodze powrotnej z punktu szczepień autobusy pojadą Al. Jerozolimskimi.

Inne: 
---
Początek: 
2021-06-04
Koniec: 
2021-10-24