Prace tramwajarzy na Pradze Północ

W najbliższy weekend, 19 – 20 czerwca tramwajarze planują ciąg dalszy prac na skrzyżowaniu ul. Kawęczyńskiej i al. Tysiąclecia oraz remont torów na skrzyżowaniu ul. Kijowskiej z ul. Markowską.

Pierwszy etap robót na skrzyżowaniu ul. Kawęczyńskiej z al. Tysiąclecia został przeprowadzony w zeszły weekend. W tą sobotę i niedzielę czas na etap drugi. Zostanie wprowadzona organizacja ruchu, która obowiązywała w miniony weekend.  Prace rozpoczną się w sobotę, 19 czerwca, od wczesnych godzin porannych. Podczas ich trwania kierowcy jadący ul. Kawęczyńską od strony ul. Ząbkowskiej nie będą mieli możliwości jazdy na wprost przez skrzyżowanie z al. Tysiąclecia. Objazd będzie prowadził ulicami Łochowską – Siedlecką –  Otwocką. Ruch w kierunku ul. Ząbkowskiej pozostanie bez zmian. Zakończenie robót nastąpi w poniedziałek, 21 czerwca, nad ranem.

Także w sobotę, 19 czerwca nad ranem rozpoczną się prace na przejeździe tramwajowym na ul. Kijowskiej na wysokości ul. Markowskiej. Przejazd zostanie zamknięty, w związku z tym kierowcy jadący ul. Kijowską od strony ul. Targowej nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w ul. Markowską. Objazd zostanie poprowadzony do następnego możliwego przejazdu na drugą jezdnię ul. Kijowskiej na wysokości al. Tysiąclecia.

Podczas prac nakaz skrętu w prawo z ul. Markowskiej w ul. Kijowską, będzie dotyczył nie tylko kierowców, ale także rowerzystów. Na wysokości  skrzyżowania zostanie także zamknięte przejście dla pieszych przez ul. Kijowską. Piesi zostaną skierowani do najbliższych pasów.

Ruch na drugiej, północnej jezdni ul. Kijowskiej w kierunku od ul. Zabranieckiej do ul. Targowej pozostanie bez zmian.

Zakończenie robót nastąpi w poniedziałek, 21 czerwca, nad ranem.
Komunikacja: 
Na czas prac zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowych: 7, 13, 28.

Zostaną uruchomione dwie linie zastępcze: tramwajowa 78 i autobusowa Z13.

Trasa linii 78 poprowadzi od al. Krakowskiej trasą: Grójecka – pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – al. 3 Maja – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – pl. Wileński – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – Broniewskiego.

Autobusy linii Z13 pojadą ulicami: Ząbkowska - Targowa – Kijowska – Objazdowa – Kawęczyńska – Ząbkowska – Targowa – Ząbkowska.
Inne: 

Początek: 
2021-06-19
Koniec: 
2021-06-20