Budowa ronda na ul. Postępu

Prywatny inwestor rozpoczął prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Postępu z Konstruktorską. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu. 

Objazd prowadzi ul. Domaniewską do ul. Wołoskiej lub ul. Suwak i Racjonalizacji. W rejonie prac obowiązuje zakaz parkowania. Występują także utrudnienia w ruchu pieszym. Przejście jest możliwe wyłącznie jedną stroną ulicy. Przejście dla pieszych przez ul. Postępu przy ul. Konstruktorskiej zostało zawężone do połowy swojej dotychczasowej szerokości.

Prace potrwają ok. 3 miesiące z uwagi na konieczność przebudowy infrastruktury podziemnej przed budową ronda.

Poprawi się bezpieczeństwo

Dotychczasowe skrzyżowanie – w kształcie litery T – było nietypowe, bo droga z pierwszeństwem przejazdu nie przebiegała tam w linii prostej. Pierwszeństwo – oprócz kierujących się ul. Konstruktorską od strony zachodniej – mieli też ci, którzy poruszali się ul. Postępu. W efekcie trudniej było się włączyć do ruchu jadącym ul. Konstruktorską od ul. Wołoskiej.

Dzięki zamianie skrzyżowania na okrągłe ten problem zniknie. Rondo poprawi bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników. Pasy ruchu przy wlotach zostaną wyregulowane, zachowany będzie jednopasmowy przekrój obu ulic. Infrastruktura, poza ułatwieniem skrętu w ul. Postępu lub jazdę na wprost poruszającym się ul. Konstruktorską od wschodu, wymusi ostrożniejszą jazdę.
Komunikacja: 
Autobusy linii 136 w kierunku Ursynowa kursują objazdem ulicami Woronicza i Wołoską. W przeciwnym kierunku jeżdżą ulicami: Domaniewska – Suwak – Konstruktorska. 

Zmieniła się trasa linii 308 w porannych godzinach szczytu w kierunku stacji metra Wierzbno i w popołudniowych godzinach szczytu w kierunku przystanku Park Postępu. Autobusy tej linii kursują ulicami Domaniewską i Wołoską. Poranna trasa w kierunku przystanku Domaniewska Office Park i popołudniowa w kierunku metra Wierzbno nie uległy zmianie.

Linia N33 w kierunku zajezdni Woronicza została skierowana na objazd ulicami: Domaniewska – Suwak – Konstruktorska. W wybranych kursach: Wołoska – Woronicza (powrót przez ulice Woronicza – Samochodowa – Domaniewska). Linia nocna N36 kursuje ul. Wołoską, a N36 ulicami Konstruktorska – Suwak – Domaniewska.

Więcej: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2021-06-21
Koniec: 
2021-09-30