Kolejny etap prac przy Dworcu Zachodnim

Kolejarze zmienili organizację ruchu w al. Prymasa Tysiąclecia przy modernizowanej stacji Warszawa Zachodnia. Ruch w kierunku Al. Jerozolimskich został skierowany do wyremontowanej części tunelu.

Prace przy modernizacji stacji kolejowej Warszawa Zachodnia trwają w najlepsze. Toczą się m.in. prace przy budowie peronów nr 6 oraz 7. Powstają nowe zadaszenia peronów. Rozpoczęły się prace związane z budową schodów i rampy północnej.

Inaczej w tunelu

Kolejarze rozpoczęli też kolejny etap remontu tunelu w ciągu al. Prymasa Tysiąclecia. Zamknięta została zachodnia część tunelu. Kierowcy jadący od ul. Kasprzaka w stronę Al. Jerozolimskich są kierowani na jezdnię prowadzącą przez wyremontowaną już środkową część tunelu. Mają tu do dyspozycji dwa pasy ruchu: jeden do skrętu w prawo, drugi do skrętu w lewo. Z obydwu możliwa jest także jazda na wprost. Po wyjeździe z tunelu kierowcy mają możliwość skrętu w prawo w Al. Jerozolimskie lub przejazdu na wprost w kierunku ronda Zesłańców Syberyjskich i ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Dla jadących w przeciwnym kierunku zasady ruchu pozostają bez zmian: kierowcy skręcający z Al. Jerozolimskich (od strony Włoch) w lewo w al. Prymasa Tysiąclecia są kierowani do wschodniej części tunelu. Po wyjechaniu z tunelu pod rondem Zesłańców Syberyjskich przejeżdżają na drugą jezdnię specjalnie wybudowanym łącznikiem. Drugi pas tej jezdni jest dostępny dla skręcających z Al. Jerozolimskich (od strony Śródmieścia) w prawo w al. Prymasa Tysiąclecia i dla jadących na wprost z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Zamknięcie zachodniej części tunelu potrwa do końca sierpnia. Kolejnym etapem utrudnień będzie zamknięcie części wschodniej na kolejne dwa miesiące.

Modernizacja stacji

Kolejarze modernizują stację Warszawa Zachodnia, czyli stację obsługującą najwięcej pociągów w stolicy. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dodatkowe perony, a wszystkie platformy, także te istniejące, będą zadaszone. Komunikację w obszarze stacji ułatwi kładka, która połączy Wolę i Ochotę. Całkowicie zmieni się także przejście podziemne – aby wybudować szersze przejście podziemne rozebrany zostanie fragment obecnego przejścia od strony ul. Tunelowej. Według zapewnień PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. inwestycja będzie skończona do 2023 r.
Komunikacja: 
Inne: 

Początek: 
2021-06-30
Koniec: 
2021-08-31