Drugi etap remontu rozjazdów tramwajowych na pl. Bankowym

Tramwajarze rozpoczęli drugi etap remontu torowiska w rejonie pl. Bankowego. Przez tydzień tramwaje nie jeżdżą ulicami Marszałkowską i Andersa od pl. Zbawiciela do ul. Muranowskiej.

W tym etapie prac tramwajarze wymieniają rozjazdy po stronie tzw. błękitnego wieżowca. Wygrodzenie torów nie ingeruje w jezdnię. Nie można jednak skorzystać z przejścia dla pieszych przez tory w tym miejscu. Przejście przez jezdnię jest nadal dostępne.

W ciągu ul. Andersa i na ul. Świętojerskiej zostały wyznaczone przystanki autobusowe dla komunikacji zastępczej. Również po wschodniej stronie pl. Inwalidów znalazł się tymczasowy przystanek. W jego rejonie został wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się. Utrudnienia potrwają do wtorku, 27 lipca, włącznie.
Komunikacja: 
W tym etapie prac tramwaje nie jeżdżą przez pl. Bankowy ulicami Marszałkowską i Andersa. Przywrócony został za to ruch, po wyremontowanych już torach, w al. „Solidarności”, a więc i na moście Śląsko-Dąbrowskim.

Kursowanie składów linii 18 i 35 zostało zawieszone. 

Linia tramwajowa 4 została skierowana na objazd ulicami: pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Trasa W-Z – Targowa. 

Tramwaje linii 14 z PKP Służewiec jadą ulicami: Marynarska – Wołoska – J. P. Woronicza – Puławska. 

Linie 15 i 36 omijają rejon prac, jadąc ulicami: Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego –  al. Niepodległości – Nowowiejska. 

Tramwaje linii 23 jadą ulicami: Powstańców Śląskich – Reymonta –Wólczyńską – Nocznickiego – metro Młociny.

Tramwajowa linia zastępcza 75 kursuje na trasie: Żerań FSO – Jagiellońska –Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Reymonta – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Trasa autobusu Z-4 w kierunku pl. Inwalidów została wytyczona od metra Politechnika ulicami: Waryńskiego – Marszałkowską – Andersa – Świętojerską – Bonifraterską – Muranowską – Andersa –Mickiewicza. W przeciwnym kierunku z pl. Inwalidów ulicami: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego do stacji metra Politechnika.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 

Początek: 
2021-07-19
Koniec: 
2021-07-27