Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Ordona i Gniewkowskiej

W związku z przebudową ul. Ordona i poprawą geometrii ul. Gniewkowskiej częściowo zamknięte zostało skrzyżowanie ul. Ordona i Gniewkowskiej.

Odcinek od końca ul. Ordona do wlotu ul. Stańczyka przejdzie remont, który poprawi komfort użytkowników i wpłynie na ich bezpieczeństwo. Inwestycję przeprowadzi i sfinansuje deweloper realizujący w pobliżu inwestycję komercyjną. 

Istniejąca kostka kamienna zostanie zdjęta i ułożona na nowo według istniejącego wzoru (tzw. łuk rzymski), ale po uprzednim wykonaniu odpowiedniej podbudowy. Zawrotka na ul. Ordona zostanie poszerzona. Dziś jej rozpiętość wynosi 7 m, po remoncie zwiększy się do 10 m. Ułatwi to nie tylko zawracanie, ale zwłaszcza włączanie się do ruchu poruszającym się ul. Gniewkowską. Aby znaleźć się na jezdni w kierunku ul. Jana Kazimierza, nadal będą musieli najpierw skręcić lekko w prawo i potem w lewo, ale po zmianie geometrii manewry te staną się łatwiejsze. Nadal pozostanie też tzw. druga zawrotka, służąca obecnie jako dojazd do budynku kolejowego przy ul. Armatniej, a niebawem – także do inwestycji deweloperskiej nieopodal. Zniknie tam jednak trylinka. Zostanie zastąpiona grafitową kostką betonową. Dzielący jezdnie pas zieleni pozostanie, a wcinające się w niego po obu stronach zatoki postojowe będą skorygowane. Obecnie kierowcy zatrzymują tam auta prostopadle, po zmianach zaparkują skośnie. Latarnie zostaną wymienione na nowe. Całości zmian dopełni remont chodników. 

Utrudnienia i objazdy 

Na czas prac budowlanych na ul. Ordona zostały wygrodzone zatoki postojowe zlokalizowane na fragmencie pomiędzy ul. Stańczyka i Gniewkowską po obu stronach pomiędzy jezdniami ulicy. 

Zamknięty jest także wlot ul. Gniewkowskiej od strony ul. Ordona, a jezdnia ul. Ordona na tej wysokości została zawężona do 3,5 m. 

Objazd utrudnień prowadzi ulicami: Ordona, Kasprzaka, Wolską, Połczyńską, Dźwigową, Globusową i Potrzebną do Gniewkowskiej. 

Czas trwania utrudnień zapowiadany jest do końca października.
Komunikacja: 

Inne: 

Początek: 
2021-09-30
Koniec: 
2021-10-31