Modernizacja oświetlenia w tunelach Wisłostrady

Trwa wymiana oświetlenia w tunelach Wisłostrady. Prace prowadzone są w nocy, w godz. 22.00 – 6.00 i potrwają przez kilka najbliższych miesięcy.

Drogowcy planują wymienić oświetlenie główne, awaryjne i ewakuacyjne. W pierwszym etapie prace prowadzone są w tunelu wschodnim tj. w kierunku Żoliborza. W kolejne noce do końca października wygradzane są fragmenty prawego pasa.

Od początku listopada prace będą się toczyć po lewej stronie tunelu w stronę Żoliborza. Utrudnień należy spodziewać się na lewym pasie.

Następnie, w połowie listopada, oświetleniowcy mają się przenieść do tunelu zachodniego (w stronę Wilanowa). Pod koniec miesiąca będą pracowali po stronie prawej. Później, do połowy grudnia, po stronie lewej tunelu. W połowie grudnia ponownie wrócą na lewy pas, gdzie będą pracować do końca grudnia.

Początek stycznia będzie oznaczał powrót do tunelu w stronę Żoliborza. Na pierwsze dwa tygodnie na pas lewy, a na kolejne dwa na pas prawy.

Następnie będzie prowadzone przełączanie zasilania, montaż systemów przeciw pożarowych i sterowania oświetleniem.

Podczas prac może zaistnieć konieczność zajęcia fragmentu któregoś pasa, także w ciągu dnia. Będą to zajęcia krótkotrwałe i poza godzinami szczytu porannego i popołudniowego.

Docelowy termin zakończenia wszystkich prac (wraz z uruchomieniem bardziej zaawansowanych funkcji sterowania oświetleniem) to marzec 2022 roku.

Komunikacja: 
---
Inne: 
---
Początek: 
2021-10-18
Koniec: 
2022-03-31