Kolejny etap prac na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich

Budowniczowie metra przenieśli ruch kołowy w ciągu ul. Górczewskiej, na odcinku od pętli tramwajowej Os. Górczewska do ul. Konarskiego, na jezdnię północną. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Cały czas trwa porządkowanie ul. Górczewskiej po budowie metra i budowa docelowego układu drogowego. Jezdnia północna jest już prawie gotowa. Teraz pora na usunięcie elementów po czasowych organizacjach ruchu na jezdni południowej.

Północną jezdnią w obydwu kierunkach

Ruch pojazdów w obydwu kierunkach został przeniesiony z jezdni południowej na jezdnię północną. Zmiana dotyczy odcinka od pętli tramwajowej Os. Górczewska do skrzyżowania z ul. Konarskiego. Kierowcy jadący w stronę centrum zmieniają jezdnię korzystając z przewiązki między jezdniami na wysokości pętli tramwajowej. Ci, którzy chcą dojechać do centrum handlowego lub ul. Klemensiewicza, powinni jechać prawym pasem. Z niego można skręcić w lewo do sklepu lub w prawo w ul. Klemensiewicza.

Wyjazd z ul. Klemensiewicza na ul. Górczewską jest możliwy wyłącznie w lewo w stronę ul. Lazurowej.

Za skrzyżowaniem z ul. Klemensiewicza kierowcy jadący w stronę centrum mają do dyspozycji dwa pasy. W stronę przeciwną zapewniony został jeden pas do jazdy prosto i wydzielone pasy do skrętów w prawo.

Skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich

Na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich dla kierowców jadących od centrum utrzymany jest zakaz skrętu w lewo w ul. Powstańców Śląskich w stronę ul. Człuchowskiej. Wszystkie pozostałe relacje na skrzyżowaniu są dostępne.

Skrzyżowanie z ul. Konarskiego

Na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Konarskiego kierowcy jadący w stronę centrum wracają na jezdnię południową. Z jednego pasa w stronę centrum można jechać prosto lub skręcić w prawo w ul. Konarskiego. Wprowadzony został zakaz skrętu z ul. Górczewskiej w lewo w ul. Konarskiego na północ, tj. w stronę ul. Bolkowskiej.

Docelowa organizacja ruchu, razem z chodnikami powinna być gotowa w drugiej połowie grudnia. Będzie ona opierała się na tych samych zasadach jak przed budową metra. Niewielkie zmiany będą dotyczyły zmiany szerokości pasa dzielącego jezdnie i w związku z tym dopasowania geometrii jezdni. Zmiany te wynikają z konieczności zlokalizowania pomiędzy jezdniami wyjść na przystanki tramwajowe. Te zmiany już można zaobserwować w terenie. 

Komunikacja: 
Autobusy linii 190 w kierunku pętli Os. Górczewska jadą ul. Konarskiego do ul. Powstańców Śląskich i dalej własną trasą. 

Przestały funkcjonować przystanki Bemowo-Ratusz 01 i Klemensiewicza 01. W zamian pasażerowie mogą skorzystać z przystanków zastępczych Bemowo-Ratusz 51 – na pasie dzielącym pasy ul. Górczewskiej, za skrzyżowaniem z Powstańców Śląskich oraz Klemensiewicza 51 – na pasie pomiędzy jezdniami ul. Górczewskiej za skrzyżowaniem z ulicą Z. Klemensiewicza. 

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl
Inne: 
---
Początek: 
2021-10-19
Koniec: 
2021-11-28