Cmentarz Północny i Wawrzyszewski – informator drogowy

W sobotę i niedzielę, 30 i 31 października oraz w dniu Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w pobliżu cmentarzy Północnego i Wawrzyszewskiego. Ulica Wólczyńska będzie zarezerwowana dla autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W rejonie Cmentarzy Północnego i Wawrzyszewskiego będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a poruszać się nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów „H” (dla prowadzących działalność handlową), „T” (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i „M” (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała policja. Poniżej przedstawiamy informator drogowy.

Już od soboty

Od soboty, 30 października, do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice:

 • Wólczyńska od ronda na skrzyżowaniu z ul. Arkuszową do Wóycickiego (możliwy będzie dojazd do posesji przy ul. Wólczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej),
 • Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza,
 • Opłotek od ul. Wólczyńskiej do Palisadowej (możliwy będzie dojazd do posesji przy Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, ale mieszkańców będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Palisadowej).

Jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na ulicach:

 • Palisadowej (w stronę ul. Wóycickiego),
 • Wóycickiego od ul. Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach:

 • Wólczyńskiej od ul. Wóycickiego do Estrady,
 • Estrady od ul. Palisadowej do Wólczyńskiej,
 • Palisadowej.

W dniach 30 października – 1 listopada nie będzie także możliwości skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską.

W niedzielę i poniedziałek

Dodatkowo, w niedzielę i poniedziałek, 31 października i 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice:

 • Wólczyńska od al. Reymonta do Arkuszowej (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, możliwy będzie dojazd do posesji przy ul. Wółczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej),
 • Arkuszowa od ul. Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji),
 • Nocznickiego od ul. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do ul. Rokokowej).

Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Komunikacja: 
Jak co roku mieszkańcy Warszawy szybko i wygodnie dojadą do stołecznych cmentarzy Warszawskim Transportem Publicznym. W czasie epidemii, gdy ważne jest utrzymywanie dystansu społecznego i unikanie skupisk ludzkich, stolica zachęca jednak, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Na ulice wyjadą autobusy specjalnych linii, ułatwiające dojazd do Cmentarza Północnego:

 • Brama Główna (ul. Wóycickiego): C09, C13, C14, C42, C50, C56, C70, C84, C88, M1 i C09, 181,
 • Brama Południowa (ul. Wólczyńska): C40, C50, M1 i C40, 250, 409,
 • Brama Zachodnia (ul. Estrady): C40, C50, M1 i C40, 110, 250, 409.

Cmentarz Wawrzyszewski:  C13, C14, C42, C88, 10, 22, 33, 110, 116, M1 i 10, M1 i 33 (C70, C84, 114, 121, 203, 210, 250, 409, 712 – do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Conrada).

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Inne: 
---
Początek: 
2021-10-30
Koniec: 
2021-11-01