Zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej

Wielkimi krokami zbliża się finisz prac na powierzchni przy budowie II linii metra na Bemowie. Wykonawca wprowadził zmianę w ruchu na odcinku od ul. S. Konarskiego do ul. Góralskiej. Wróciła możliwość jazdy ul. Górczewską na Bemowo.

Czynne są już obie jezdnie ul. Górczewskiej na odcinku od ul. S. Konarskiego do ul. Góralskiej. Ruch na nich odbywa się zgodnie ze  przeznaczeniem, tj. jezdnią północną jeżdżą kierowcy poruszający się w kierunku Bemowa, a południową – w stronę centrum. Z ruchu są jeszcze wyłączone skrajne lewe pasy obydwu jezdni, wzdłuż pasa dzielącego. 

Jezdnia południowa

Na jezdni w kierunku centrum dostępne są dwa pasy ruchu, z czego jeden wyłącznie dla pojazdów ZTM, MTON, TAXI i motocykli. 

W rejonie wyjazdu z osiedla ul. Górczewska 181 zlikwidowane zostały tymczasowe przejście dla pieszych i sygnalizacja świetlna. Przywrócone zostało rozwiązanie sprzed budowy metra, tj. przejście dla pieszych znajduje się przed wiaduktem nad torami kolejowymi, a wjazd na osiedle możliwy jest wyłącznie dla jadących od strony Bemowa, z kolei wyjazd jest w prawo na ul. Górczewską.

Za wjazdem na osiedle ul. Górczewska 181 dostępne są trzy pasy ruchu, ale skrajny prawy pas jest przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo do centrum handlowego. Dalej znowu są dwa pasy.

Na odcinku od centrum handlowego do ul. Góralskiej ruch w kierunku Woli został przełożony na północną jezdnię. Jadący od strony Bemowa do wysokości centrum handlowego poruszają się jezdnią południową, a na wysokości centrum handlowego zmienią jezdnię na północną.

Jezdnia północna

Pierwsze zmiany w ruchu na północnej jezdni ul. Górczewskiej zostały wprowadzone już na skrzyżowaniu  z ul. Księcia Janusza. Miejsce zarezerwowane dla autobusów zostało przeniesione na skrajny prawy pas. Na wysokości ul. T. Krępowieckiego dostępne są dwa pasy ruchu: jeden, z którego można skręcić w prawo do centrum handlowego (prosto mogą z niego pojechać pojazdy ZTM, MTON, TAXI i motocykle); drugi pas przeznaczony jest do jazdy prosto. Zniesione zostały ograniczenia jazdy prosto w kierunku Bemowa. Dalej ruch będzie odbywa się trzema lub dwoma pasami ruchu, z których jeden został przeznaczony na buspass. Przed skrzyżowaniem z ul. S. Konarskiego jezdnia ul. Górczewskiej jest zwężona do dwóch pasów. Na wysokości Os. Przyjaźń zostało przywrócone docelowe przejście dla pieszych, funkcjonujące w tym miejscu przed budową. 

Komunikacja: 
Przywrócone zostało funkcjonowanie przystanku Białowiejska 01, zlokalizowanego ok. 100 m przed poprzednią lokalizacją. Numer przystanku Grodkowska 52 uległ zmianie na 02. Zlikwidowany został tymczasowy przystanek Białowiejska 51.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.
Początek: 
2021-11-16
Koniec: 
2021-12-18