Zmiana organizacji ruchu na ul. Sokratesa

Rozpoczął się kolejny etap prac na ul. Sokratesa. Kierowcy mogą jeździć świeżo wyasfaltowaną jezdnią w jednym kierunku – od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza. Drogowcy przystąpili do robót na drugiej jezdni.

Zmiany w ruchu

Ulica Sokratesa nadal pozostanie jednokierunkowa. Ruch odbywa się tylko w kierunku północnym tj. od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza.

Przywrócona została możliwość wjazdu ul. Sokratesa od strony ul. J. Conrada i Wólczyńskiej. Obowiązuje za to będzie zakaz skrętu w ul. Sokratesa z ul. J. Kasprowicza oraz jazdy prosto ul. Przy Agorze w ul. Sokratesa.

Wszystkie ulice i wjazdy na parkingi od wyremontowanej strony ul. Sokratesa zostały otwarte, z możliwością wyjazdu w stronę ul. J. Kasprowicza.

Ulice Kaliszówka i Cienka straciły swoje połączenie z ul. Sokratesa. Dojazd nimi do posesji jest możliwy od strony ul. T. Nocznickiego. Utrzymany jest natomiast wyjazd z posesji przylegających do remontowanej jezdni – jest on możliwy przez plac budowy na nową jezdnię, w stronę ul. J. Kasprowicza. Wyłącznie wyjazd z posesji ul Sokratesa 5 odbywa się w prawo, z obowiązkiem zawrócenia po ok. 60 m na nową jezdnię (wjazd na wysokości nowego ronda).

Przejścia dla pieszych przez ul. Sokratesa są otwarte.

Objazdy zostały przewidziane ul. Kasprowicza, T. Nocznickiego i Wólczyńską. Na skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską możliwy będzie tylko skręt w prawo z ul. T. Nocznickiego. Aby dojechać do ul. Sokratesa, kierowcy muszą zawrócić na rondzie ks. Z. Peszkowskiego.

Chodnik, zieleń, nawierzchnia i oświetlenie 

Po zakończeniu wszystkich prac ul. Sokratesa zmieni się nie do poznania – przede wszystkim stanie się bezpieczna i wygodna.

Wszystkie istniejące przejścia dla pieszych będą skrócone i zabezpieczone azylem. Powstanie też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Mieszkańcy zyskają szerszy chodnik po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe. Droga rowerowa powstanie bliżej jezdni i będzie oddzielona od pieszych pasem zieleni. Po stronie południowo-wschodniej zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy.
 
Sokratesa się zazieleni. Do istniejących drzew dołączy 110 kolejnych i setki nowych krzewów. Powstaną także ogrody deszczowe, które będą separować różne rodzaje ruchu. Uzupełnieniem zmian będzie remont nawierzchni, a także całkowita wymiana oświetlenia – zarówno słupów, jak i opraw (na ledowe). 

Komunikacja: 
Autobusy linii 114, 203 i nocnej N02 w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie. Fort Wawrzyszew i Marysin jadą ulicami: T. Nocznickiego – Wólczyńska – J. Conrada. Autobusy linii 121 w kierunku pętli Chomiczówka kursują ulicami: Przy Agorze – J. Kasprowicza – Nocznickiego – Wólczyńska – Conrada. Autobusy linii: 210, 250, 712, N58 w kierunku pętli Skibińskiego, Dąbrowa Zachodnia, Rynek zostały skierowane na trasę przebiegającą ulicami T. Nocznickiego i Wólczyńską. Linia nocna N01 w kierunku pętli Ursynów Płn. Będzie kursuje na trasie: al. gen. M. Wittek – T. Nocznickiego – Wólczyńska – al. W. Reymonta.

Więcej informacji: www.wtp.waw.pl.

Inne: 
---
Początek: 
2021-12-02
Koniec: 
2022-06-30